• 102G, Stiv Naumov Street, 1000 Skopje
  • +389 (0)78 402 762

Event Details

Ex utamur fierent tacimates duis choro an

Lorem ipsum dolor sit amet, ius minim gubergren ad. At mei sumo sonet audiam, ad mutat elitr platonem vix. Ne nisl idque fierent vix.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Вечер за Системски Констелации

6 октомври, 2021 @ 5:00 PM - 8:00 PM

МКД1200

❓ Се прашувате ли зошто не можете да најдете партнер?
❓ Ве мачи ли причината поради која постојано имате недостаток на пари?
❓ Дали главата ви е полна прашалници за тоа што ве спречува да најдете работа која ќе ве исполнува?
❓ Или пак имате некое друго прашање за кое сакате да навлезете подлабоко во неговата суштина и да добиете информации за одредени случувања во вашиот живот?

‼️ Ако вашиот одговор е да, тогаш ова е вистинскиот настан за вас! Ве покануваме да ни се придружите!
👇

👪 ВЕЧЕР ЗА СИСТЕМСКИ КОНТЕЛАЦИИ

Отворена за сите заинтересирани.

📆 На 6 октомври 2021 година од 17.00 до 20.00 часот.

👌 Настан од интерактивен карактер кој ќе го води Марина Анчевска, меѓународно сертифициран и акредитиран НЛП Мастер Тренер, меѓународно сертифициран Capital Coach, Системски бизнис и личен коуч, меѓународно сертифициран трансформациски претприемач, холистички терапевт и Јога учител.

ШТО Е СИСТЕМСКА КОНСТЕЛАЦИЈА?

🌐 Во секој систем, почнувајќи од семејството од кое што потекнуваме, постои природен ред и поредок. Кога природниот поредок ќе се наруши под влијание на надворешни сили, како што е на пример раната смрт, се појавуваат заплеткувања кои што може да опстојуваат и неколку генерации.

🌐 Овие заплеткувања се како ветрот, тие не се видливи, но нивното присуство се чувствува преку разни нарушувања и преку нивното влијание врз нашето тело и сетила.

🌐 Заплеткувањата во семејната динамика може да резултираат со тешкотии во односите помеѓу партнерите, родителите и децата, браќата и сестрите, односите со другите луѓе, колегите на работа и други важни врски. Тие исто така можат да придонесат за појава и на други потешкотии како што се зависности, болести и негативни обрасци на однесување кои се повторуваат во нашите животи.

🌐 Системската констелација е метод, пристап, применета филозофија, проучување на односите меѓу луѓето и корисна алатка за откривање и трансформирање на всадените обрасци на однесување, кои инаку се многу предизвикувачки за разбирање и менување.
👉 Дава информации за тоа што се случило во минатото кое што во голeма мера влијае на сегашните случувања.
👉 Ги изнесува вистинските прашања на виделина.
👉 Дава простор и слобода за донесување одлуки што ја менуваат ситуацијата.
👉 Овозможува ослободување на енергијата која е заклучена заради невидливи динамики во семејството, организацијата или системот.
👉 Води кон разбирање и заздравување на неспоредливо јасен, директен и ефикасен начин.

💲 Вашата инвестиција за учество на овој интерактивен настан изнесува 1200 денари.

➓ Заради воведените протоколи, групата ќе има ограничен број на учесници – НАЈМНОГУ 10 ЛИЦА.

📌 Пријавувањето ќе биде по принципот Прв дојден – Прв услужен. Затоа резервирајте го вашето место навреме.

📲 Пратете порака на Вибер – 078-402762.

Details

Date:
6 октомври, 2021
Time:
5:00 PM - 8:00 PM
Cost:
МКД1200

Venue

Центар за бизнис психологија
Стив Наумов 102 Г
Скопје, 1000 North Macedonia
Phone:
078402762

Organizer

Центар за бизнис психологија
Phone:
078402762
Email:
contact@centerbpsee.com
Website:
www.nlpmacedonia.com